Planuojant bendrą gyvenimą kartu, poroms gali iškilti ne tik santykių problemų. Dažnai vos pradėję dalintis erdvę naujuose namuose ir ieškant vietos juose savo pomėgiams, i
š tiesų pamatome, su kuo ketiname gyventi. Gaila, bet ne visuomet nuomonės dėl būsto interjero, stiliaus, apstatymo tipo ir kitų detalių sutampa. Suderinti visa tai gali atrodyti labai sudėtinga, tačiau tikrai įmanoma. Tam gali prireikti šiek tiek laiko, nuoseklaus planavimo ir daug pokalbių tarpusavyje. Taigi, nuo ko pradėti?
Planuokite dabar, pirkite vėliau
Planavimui skirkite pakankamai daug laiko. Tai yra tiek, kad išsiaiškintumėte, kas patinka jums abiems. Pasivaikščiokite po interjero salonus, parduotuves, prisiminkite, kokiuose viešbučiuose esate buvę. Galbūt kažkas jums krito į akį, gal kai kurios detalės, spalvos ar formos pasirodė mielos? Įtraukite visa tai į planą.
Suplanuokite biudžetą
Finansiniai klausimai ir su jais susijusios problemos gali būti kertinės poros santykiuose ir dažnai neigiamai juos veikia. Todėl labai svarbu nustatyti biudžetą, kiek jūs abu planuojate išleisti namų interjerui. Net jeigu ir nuspręsite, kad galite išleisti daugiau nei suplanuota, visada pasitarkite dėl šių išlaidų su partneriu.
Sudėliokite prioritetus
Kiekvienam iš jūsų gali pasirodyti, kad vienokius baldus yra svarbiau pirkti pirma nei kitus.
Todėl privalote išsiaiškinti, kas jums abiems svarbiausia. Supraskite, greičiausiai kiekvienam iš jūsų teks kažkiek nusileisti. Tačiau tai apsaugos jus nuo nereikalingų ginčų.
Nepasiduokite emocijoms
Jeigu abu norite vienodai aktyviai įsitraukti į interjero planavimą, išskirkite svarbiausius dalykus, o visa kita tegu teka sava vaga. Kartais galima pasiduoti emocijų antplūdžiui baldų salone pamačius nuostabią sofą ar labai patogų darbo stalą, tačiau tam turite pritarti abu. Stenkitės nesivadovauti emocijomis perkant kiekvieną daiktą. Partnerio atžvilgiu tai gali atrodyti nesąžininga.
Pradėkite nuo didžiausių interjero elementų
Rinkdamiesi naujus baldus, pradėkite nuo kiek didesnių, pavyzdžiui miegamojo lovos ar gyvenamojo kambario sofos. Taip ne tik pasirinksite stilių tolimesniems pirkiniams, tačiau būsite organizuoti ir įsigysite tik reikalingus daiktus.
Rinkitės tokius daiktus, kurie abiems yra reikšmingi
Labai svarbu, kad jūsų namuose būtų tokių daiktų, kurie yra mieli jums abiems, kurie primena jūsų keliones, nuotykius, kartu praleistą laiką. Tai gali būti įrėmintos nuotraukos, dekoro elementai, parvežti iš aplankytų šalių, vienas kitam dovanoti daiktai. Visa tai ne tik dalelė jūsų bendrų prisiminimų, tai tarsi knyga svečiams apie tai, kokia jūs esate pora.
Kompromisas
Kompromisas ne visada gera išeitis, tačiau kartais jis būtinas, kaip ir vadinamas baltas melas, kuris kartais gelbsti santykius. Kaip pavyzdys galėtų būti jūsų partne
rio mylima, bet sena, apiplyšusi kėdė, ant kurios jis sėdėdamas jaučiasi labai patogiai ir todėl net neketina jos atsisakyti. Kad ir kaip jums tai nepatiktų, pasistenkite sugalvoti alternatyvą, pavyzdžiui, šią seną kėdę nudažykite, pervilkite ar kitaip atnaujinkite pagal dabartinį jūsų namų
interjero stilių.
Pasamdykite dizainerį
Jeigu pastebite, kad abu gerokai įsiaudrinate bandydami suderinti skirtingus norus, pasamdykite profesionalų dizainerį. Šis jums pasiūlys sprendimų, kaip suderinti ir namuose turėti abiejų poreikius atitinkantį dizainą.
Ir pabaigai, nepamirkite, kad daug svarbiau nei suderinti skirtingus poreikius namų interjerui, yra išsaugoti jūsų santykius. Namų įrengimo planavimas – tai ne kova, kurią turi laimėti vienas iš jūsų. Tai kūryba tokios aplinkos, kurioje jūs abu jausitės maloniai.