Idėja vienuose namuose suderinti klasikinio ir modernaus stiliaus baldus yra gana patraukli. Visų pirma dėl to, kad taip jūs galite susikurti individualų stilių. Apskritai būsto apstatymas baldais turėtų būti daugiau kūryba negu tik paprastas vieno stiliaus pasirinkimas. Žinoma, jeigu nesate tik vieno stiliaus aistringas gerbėjas. Taigi, nuo ko pradėti, kad ši gera idėja nepadarytų jūsų namų chaotiška netvarka?
Modernus ar tradicinis?
Visų pirma reikėtų išsirinkti vyraujantį stilių. Tai gali būti modernus baldų stilius su antikvariniais akcentais, arba atvirkščiai – tradicinis stilius, papuoštas moderniais elementais. Šis žingsnis būtinas, kitaip kiekviena detalė, kiekvienas baldas trauks dėmesį ir viskas atrodys gana netvarkingai. Turite nuspręsti, kokį stilių pasirinkti pagrindiniu akcentu.
Kodėl jums tai patinka?
Kai nuspręsite, kuris stilius, tradicinis ar modernus, užims pagrindinę vietą jūsų namuose, tuomet turite išsiaiškinti, kodėl pasirinkote būtent šį stilių. Peržvelkite atskiras baldų dalis, gal būt jie jums patinka dėl gražių įlinkių ar linijų, o galbūt jus traukia medžiagos spalva ar tekstūra. Skirkite tam tiek laiko, kiek prireiks. Galbūt jūs jau pradėjote kolekcionuoti jums patinkančių baldų nuotraukas? Galite pradėti nuo jų. Užsirašykite svarbius pastebėjimus ar baldų elementus, kurie jums labiausiai krito į akį. Atlikę šią užduotį, galėsite pradėti derinti tarpusavyje, detales, tekstūrą, spalvas.
Harmonija ar kontrastas?
Kai jau išsiaiškinote, kuris stilius jums artimesnis ir kurios detalės pačios svarbiausios, pats laikas nuspręsti, harmonijos ir vientisumo ar kontrasto pageidausite derinant klasikinius ir modernius baldus. Pirmuoju atveju, rinkitės labiau panašias skirtingų stilių detales. Tai gali būti panašios medžiagos, tekstūra, spalvos. Jeigu labiau mėgstate kontrastą, rinkitės priešybes tiek medžiagų, tiek formų atžvilgiu.
Suderinkite tai, ką išsirinkote
Kai jau padarėte pagrindinius žingsnius: išsirinkote dominuojantį stilių, nusprendėte, kokios detalės jums labiausiai patinka, taip pat išsiaiškinote, daugiau harmonijos ar kontrasto pageidausite savo namuose, pats laikas viską suderinti tarpusavyje.
Derinant klasikinį ir modernų stilių, atsiminkite kelias pagrindines taisykles:
• Nuspręskite, kuris stilius bus dominuojantis;
• Parinkite skirtingų stilių panašias detales, tekstūrą ir formas;
Panaudokite panašias skirtingų stilių detales harmonijai sukurti, o jei jums artimesnė kontrastinga aplinka, ieškokite priešybių ir derinkite jas tarpusavyje.
Ir atsiminkite, namų apstatymas yra kūryba. Skirkite šiai veiklai tiek laiko, kiek prireiks. Jeigu nežinote, nuo ko pradėti, pasinaudokite šiais paprastais patarimais ir jūsų namai taps jaukūs ir mieli ne tik jums, bet ir jūsų svečiams.